Зроби сам – монтаж світлодіодних стрічок
Світлодіодні стрічки стають все більш популярним видом освітлення. Часто постає питання, чи складно їх установити. Ми хочемо показати вам, що це не так складно і не забирає так багато часу, як це може здатися.
Популярним методом ефектного декоративного освітлення є підсвічування стелі світлодіодними стрічками. Подумати про це слід вже на етапі ремонту або реконструкції помешкання, щоб підготувати відповідну конструкцію для підвісної стелі. Поміркуйте, як це повинно виглядати і якого ефекту ви хочете досягти. Дуже зручно буде зробити стельові карнизи, до яких можна приклеїти світлодіодні стрічки таким чином, щоб їх не було видно. У такий спосіб можна отримати стримане освітлення, яке вдало створить атмосферний настрій увечері, або буде цікавим доповненням до основного освітлення.
Світлодіодні стрічки можна прикріпляти двома способами. Перший з них – встановлювати їх в алюмінієві профілі. Це ефективно, коли стрічки розташовуються в місцях, безпосередньо доступних для дотику (підлога, стіни або стільниці). Другий спосіб – це приклеювання стрічки безпосередньо до поверхні. Щоб установити стрічку потрібно лише відірвати захисний папір та легко (щоб не пошкодити світлодіоди) притиснути її до основи, яку перед цим потрібно очистити від пилу та знежирити. Друга сторона стрічки покрита шаром міцного клею, що дозволяє надійно прикріпити її у вибраному місці.
На стелі варто використовувати різнокольорові стрічки (RGB). Для цього знадобиться контролер, який дозволяє керувати зміною кольорів світла, його інтенсивністю та іншими функціями залежно від обраної стрічки. Найзручнішим є контролер, керований за допомогою пульта дистанційного керування. З'єднуємо його двома проводами з блоком живлення, який перетворює змінний струм від мережі 230 В на постійний струм низької напруги, необхідний для живлення стрічок. При цьому треба звертати увагу на позначки «+» і «-» (у разі помилки стрічка не працюватиме).
Світлодіодні стрічки продаються бухтами (мінімум 5 метрів). Їх можна розрізати у позначених місцях (кожні кілька сантиметрів), щоб пристосувати їх до місця освітлення. Світлодіодна стрічка закінчується пучком проводів живлення – у RGB стрічок їх чотири. Підключаємо їх до контролера, звертаючи увагу на їх кольори та відповідні їм позначення портів: R – червоний, G – зелений, B – синій, V+ – чорний.
Довжина кабелю, що з'єднує блок живлення з електропроводкою 230 В, може бути будь-якою, але проводи, які з'єднують стрічки з блоком живлення (один блок живлення обслуговує дві стрічки), повинні бути якомога коротшими зважаючи на падіння напруги. Тому найкраще розміщувати блок живлення на карнизі з гіпсокартону. Якщо він занадто вузький, блок можна сховати за поверхнею в ревізійній ніші. Однак пам’ятайте про необхідність вільного доступу до блока живлення на випадок поломки.
Після включення блока живлення перевірте, чи ви не помилилися, з'єднуючи проводи. Якщо помилились, то світло не ввімкнеться або кольори не будуть відповідати опису на пульті контролера. Тоді потрібно виправити помилки.
Різнокольорові світлодіодні смужки RGB в основному призначені для декору. Це дуже добре рішення для вечірнього перегляду телебачення, створення атмосфери відпочинку чи для надання інтер’єру затишного характеру. Однак найчастіше разом із ними використовується також і світильник, що забезпечує основне освітлення. Підключаємо його до електропроводки, звертаючи увагу на кольори ізоляції проводів: блакитний означає нейтральний кабель (N), жовто-зелений – захисний кабель (PE). Інші – зазвичай коричневі, чорні або сірі – фазові проводи (L).
Не забудьте підібрати світлодіодні лампочки, які відповідають вашим уподобанням. Також можна вибрати світильник з інтегрованим джерелом світла. Зупинимось на перевірених рішеннях від відомих виробників. Штучне світло супроводжує нас більшу частину часу, особливо восени та взимку. Ось чому так важливо зупинитися на надійних рішеннях, а не купувати освітлення низької якості. Варто подумати про лампи з сертифікатом TUV, який підтверджує якість та безпеку, наприклад IQ-LED Kanlux.
Пам’ятайте, що освітлення, яке ви встановлюєте, має бути функціональним. Увімкнення основного освітлення повинно бути незалежним від керування декоративним освітленням. У такий спосіб можна буде вирішувати, яке світло буде супроводжувати нас у певний момент.
Інші статті
Ви обираєте світильники для дитячої кімнати? Прочитайте,...
Коли дні коротшають, а ранки сірі, вам вранці важче вставати...
Коли родина разом сідає за стіл, хочеться, щоб світло не...
Чим менше сонця і тепла на вулиці, тим більше часу ми проводимо...
Чи спонукають вас все більш коротші дні замислитися про...
Гараж – це специфічне місце, що має багато призначень,...
Обираючи зовнішнє освітлення для будівлі, слід брати до...
Світлодіодні стрічки - це найбільш «ефектна форма освітлення»....
Суворий бетон, сталеві опорні балки та промислові вікна...
Необхідність залишатися удома, викликана пандемією, навчила...
Чи може електромонтажне обладнання бути прикрасою інтер'єру?...
Поточна ситуація змусила багато компаній перемістити своїх...
Настільна лампа - справа ніби проста, але, окрім кольору,...
Ми усі мріємо зробити наш будинок атмосферним місцем, куди...
Добра і безсніжна зима цього року напевно прискорить початок...
Сучасне освітлення - це, передусім, рішення на основі світлодіодних...
Що таке кольор світла, а точніше колірна температура світла? Який...
Лампочка з'явилася 140 років тому, і люди отримали доступ...
Вбудовувані в землю світильники використовуються для освітлення...
Облаштовуючи будинок, спробуємо підійти до нього комплексно,...
Насправді, освітлення квартири не легке мистецтво, ми дізнаємося...
Ванна кімната - це завжди особистий світ. Дослідження показують,...
Світлодіодні стрічки, річ, добре відома і використовувана....